Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 21:26
 
ÇAYKUR, Elazığ ve Malatya'da Depremzedelerin Yanında
ÇAYKUR, Yurt Genelinde Çeşitli Bölgelerde Bulunan Çay Dağıtım Araçlarını Depremden Etkilenen Bölgelere Sevk Ederek Depremzedelere ve Görevli Ekiplere Çay Dağıtımına Başladı.
Güncel Haberi
ÇAYKUR, Elazığ ve Malatya'da Depremzedelerin Yanında

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen ve merkez üssü Elazığ olup çevre illerde de yıkıma neden olan deprem sonrası yurt genelinde tüm vatandaşlar ve kurumlar seferber olurken; Çaykur'da yurt genelinde bulunan sıcak çay ikram araçlarını bölgeye yönlendirerek vatandaşlara çay dağıtımına başladı.

 

24 Ocak Cuma gecesi Diyarbakır'da bulunan 3 aracını vakit kaybetmeden Elazığ'a yönlendiren Çaykur; bugün de 1 aracını depremden yoğun şekilde etkilenen Malatya'nın Doğanyol ilçesine yönlendirerek çay dağıtımına başladı.

 

Ek olarak Ankara'da bulunan 1 adet aracın daha Elazığ'a gitmek üzere yolda olduğu bilgisi alındı.

 

ÇAYKUR'dan yapılan açıklamada; ''Çaykur olarak herzaman milletimizin hizmetindeyiz. Soğuk hava koşullarına rağmen canla başla kurtarma çalışmalarını yürüten ekiplerimizin ve vatandaşlarımızın bir nebze içlerini ısıtabilmek, yanlarında olabilmek adına çeşitli bölgelerde bulunan araçlarımızı bölgeye yönlendirdik. Vatandaşlarımızın hayatlarından koptuğu, bir çok kişinin de evlerini kaybettiği bu acı olayın bir daha yaşanmamasını umuyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.'' denildi.

 

''MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN''

 

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: ÇAYKUR,, Elazığ, ve, Malatya'da, Depremzedelerin, Yanında,
Yorumlar
Haber Yazılımı