Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 16:36
 
Çağlayan Şelalesini Doğallığını Koruyarak Turizme Kazandırmayı Hedefliyoruz
Rize Valisi Kemal Çeber, Kalkandere ilçesindeki Çağlayan Şelalesini ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Rize Haberleri Haberi
Çağlayan Şelalesini Doğallığını Koruyarak Turizme Kazandırmayı Hedefliyoruz

Vali Çeber, Çağlayan Şelalesini ziyaretinden önce Kalkandere Kaymakamlığını ziyaret ederek Kalkandere Kaymakamı Sefa Gökmenoğlu’ndan ilçede yapılan çalışmalar ve Çağlayan Şelalesi’nde ki son durum hakkında bilgi aldı.

 

Vali Çeber, Kaymakamlık ziyaretinin ardından Çağlayan Şelalesini ziyaret ederek yapılan çalışmaları detaylı bir şekilde inceledi. Yapılan incelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Vali Çeber, “Rize binbir  çeşit doğal güzelliği içerisinde barındıran, bunları tarihi dokusu ile bütünleştiren ve bu güzellikleri insanları ile renklendiren çok özel bir şehir.

 

İlimiz içerisinde yer alan doğal güzelliklerin bir bölümü fazlası ile bilinmekte, bir bölümü ise aynı güzellikte olmasına rağmen diğerleri kadar bilinmemektedir. Bizlerde yapmış olduğumuz çalışmalarla bu doğallığı koruyarak bu bölgeleri turizme kazandırmayı hedefliyoruz.

 

İlçemiz içerisinde yer alan Çağlayan Şelalesi ’de, Kalkandere ilçe merkezine 3 kilometre mesafede bulunmaktadır. Şelalemizin etrafı kestane, gürgen, ıhlamur ve kayın ağaçlarıyla çevrilidir. Burada yaptığımız çalışmalar ile birlikte yerli ve yabancı turistlerimizin bu alana ulaşmalarını kolaylaştıracak, bunu yaparken de en önemli önceliklerimizden olan doğayı koruma noktasında çok dikkatli olacağız.

 

Burada yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese ve özellikle desteklerinden ötürü bölge vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. “ dedi.

 

Vali Çeber’e gerçekleştirmiş olduğu ziyaret ve incelemelerde, Kalkandere Kaymakamı Sefa Gökmenoğlu, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı ve Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu eşlik etti.

 

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Çağlayan, Şelalesini, Doğallığını, Koruyarak, Turizme, Kazandırmayı, Hedefliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı