Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 11:46
 
Bisiklet Yolu Farkındalığı İçin İstanbul’dan Önce Memleketi Rize’ye, Daha Sonra Gürcistan’a Pedal Çeviriyor
İstanbul’dan yola çıkan Adem Ekşioğlu (56) şehirler arası bisiklet yolu yapılması konusunda farkındalık oluşturmak için bin 500 kilometre pedal çevirerek Gürcistan’a ulaşmayı hedefliyor.
Rize Haberleri Haberi
Bisiklet Yolu Farkındalığı İçin İstanbul’dan  Önce Memleketi Rize’ye, Daha Sonra Gürcistan’a Pedal Çeviriyor

Sakarya’da yaşayan ve kendisine ait inşaat firmasından emekli olan Adem Ekşioğlu (56), küçük yaşlarından itibaren hayalini kurduğu bisiklet yolculuğunu şirketini ailesine bıraktıktan sonra gerçekleştirdi. Şehirler arası yollarda bisiklet yolu bulunmaması sebebiyle farkındalık da oluşturmak isteyen Ekşioğlu, 3 gün önce İstanbul’dan başlattığı yolculuğunda Bolu’ya ulaştı. Ekşioğlu, bisikletinde taşıdığı çadır ve ekipmanlarla bin 500 kilometrelik yolu katederek önce memleketi Rize’ye, daha sonra Gürcistan’a kadar gitmeyi hedefliyor.
 

“Bisiklet kullanmayı teşvik edelim”

 

Bisiklet kullanımının araba sayısını azaltacağını ve teşvik edilmesi gerektiğini söyleyen Ekşioğlu, “Bisiklet kullanmak çok küçük yaştan beri arzuladığım bir şeydi. İnşaat şirketimden emekli oldum. İş yerini yeğenlerime bıraktım. Spor yapmaya devam ediyorum. Çeşitli kulüplere katıldım. İstanbul’dan yola çıktım. Gürcistan’a doğru gidiyorum. Amacım farkındalık oluşturmak. Bisiklet yolunun olmayışını devlet yetkililerine duyurmaya çalışıyorum. Şehirler arası yollarda bisiklet yolu olursa bu kadar çok araba olmaz. Araba sayısı azalır. Küçük yaştan beri arabayı hiç sevmedim. Bisikleti, yürümeyi çok seviyorum. Ama bana yol yok. Kamyonlarla yan yana gidiyorum. Tehlikeli oluyor. Yetkililer duysun istiyorum. Bisiklet kullanmayı teşvik edelim” dedi.

 

(İHA)

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Bisiklet, Yolu, Farkındalığı, İçin, İstanbul’dan, , Önce, Memleketi, Rize’ye,, Daha, Sonra, Gürcistan’a, Pedal, Çeviriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı