Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 14:43
 
Biran Önce Çıkışa Geçmek Zorundayız
Rizespor Haberi
Biran Önce Çıkışa Geçmek Zorundayız

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal, üst üste kaybedilen puanlardan sonra 14. lüğe kadar gerilediklerini ifade ederek, “Biran önce toparlanmalıyız. Toparlanmamız için Milli maç arası bir fırsat. Bu fırsatı değerlendirip hatalarımızı asgariye indirmeyi, kişisel hatalarımızı telafi etmemiz gerekir. Aytemiz Alanyaspor maçına kadar olan zamanda sıkı bir çalışma yapıp, o maçla çıkışa geçeceğiz” dedi.

 

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal,  iyi bir kadroya sahip olduklarını ifade ederek, “Mustafa El Kebir’ in sakatlanması, Marko’ nun form tutamaması nedeniyle gol yollarında sıkıntı çekiyoruz. Bu sıkıntıyı diğer forvet oyuncuları ile çözmeye çalışıyoruz. Milli maç arasında gol yollarındaki sıkıntımızı giderecek planlar üzerinde çalışmalar yapacağız. Aytemiz Alanyaspor maçında bu sıkıntıları atlatmış olarak çıkmayı planlıyoruz” dedi.

 

Çaykur Rizespor’ un beklentilerin altında kaldığını ifade ederek, “Benim planlamamda ilk yedi haftada en az 12-14 puan toplamak vardı. Ama sadece 8 puan toplayabildik. Üzerimizdeki puan kaybetme stresimizi atıp Aytemiz Alanyaspor maçını 3 puan çıkacağız. Beklentilerimizin çok altında kaldığımızın farkındayız. Bunu ilk yarıda kalan maçlarımızda telafi etmeye çalışacağız. İlk yarı sonunda beklentimize belki tam anlamıyla varamayız ama bu kadar da kötü durumda olacağımızı sanmıyorum” dedi.

 

Zorluk gördüğünde bırakıp kaçma âdeti olmadığını kaydeden Teknik Direktör İsmail Kartal, “u an takımının durumu iç açıcı değil. Bunun farkındayım. Takım böyle diye istifa edip kaçmak âdetim değil. Takımı bu hale biz getirdik. Sorunları da biliyorum. Takımı tekrar eski parlak günlerine getireceğime inancım tamdır. Ben Rizeliyim, Rizespor’ un başarılı olmasını herkesten çok ben isterim. Kadromuz iyi oyunculardan oluşuyor. Bu oyuncularla sadece bu yıl değil birkaç yıl daha çok başarılı maçlar çıkaracağız” dedi.

Kaynak: (İG) - İlyas GÜR Editör: Zeynep Yazıcı
Etiketler: Biran, Önce, Çıkışa, Geçmek, Zorundayız,
Yorumlar
Haber Yazılımı