Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 16:06
 
Başkan Rahmi Metin, Karla Mücadele Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi
Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, kentte karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Rize Haberleri Haberi
 Başkan Rahmi Metin, Karla Mücadele Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, yaptığı açıklamada, cumartesi sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışının Rize'de de etkili olduğunu söyledi. 

 

Rize'ye 3 yıl aradan sonra kar yağdığını belirten Metin, şehir merkezinde 40-50 santimetreye ulaşan kar kalınlığının yüksek kesimlerde 1 metrenin üzerine çıktığını aktardı.

 

Metin, kar yağışıyla birlikte çalışmaların 24 saat esasına göre yürütüldüğünü kaydederek, "Bugün yine bütün personelimizle çalışmalarımız devam ediyor. Rize mücavir alanında yaklaşık 500 kilometrelik yol ağı var. 46 mahallemizde bu yol ağlarının ana akslarını açmaya gayret ettik. Buzlanmayla işlerimiz zorlaştı. Tuzlama ekibini devreye soktuk. Yaya kaldırımlarını da temizlemeye çalıştık. Yaklaşık 50 iş makinesi ve 160'a yakın ekiple yapabileceğimizin en üstünde çalışmaya gayret ettik." diye konuştu.

 

Sokak hayvanlarını da unutmadıklarına dikkati çeken Metin, belediyeye ait hayvan rehabilitasyon merkezinde hayvan sayısını artırarak bakımlara devam edildiğini, kentin belirli yerlerine de yem bıraktıklarını kaydetti.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: , Başkan, Rahmi, Metin,, Karla, Mücadele, Çalışmaları, Hakkında, Bilgi, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı