Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
21 Mayıs 2021 - Cuma 14:03
 
Başkan Özyanık’ın Hemşerilerimizden Özür Dilemesini Bekliyoruz
Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, İkizdereli Esnaflar İçin 3-5 Çapulcu İfadelerini Kullanan İyi Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık’ın sözlerine tepki göstererek Rizelilerden acilen özür dilemesi gerektiğini belirtti.
Rize Haberleri Haberi
Başkan Özyanık’ın Hemşerilerimizden Özür Dilemesini Bekliyoruz

Önceki gün İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize’nin İkizdere ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında, Akşener’in il dışından getirdiği şahıslar ile İkizdere’nin yerli halkı arasında yaşanan olumsuz görüntüler yaşanmıştı. Yaşanan hadiselerden sonra sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak il dışından gelen şahısları savunan ve olaya karışan İkizdere’nin yerli halkını kastederek 3-5 çapulcu ifadelerini kullanan İyi Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Akyıldız Özyanık’a  Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, ‘’Olmadı sayın başkan, hiç olmadı! Bir bayan nezaketine hiç yakışmadı. Hemşerilerimizden özür dilemeni bekliyoruz.’’ İfadeleri ile tepki gösterdi.

 

‘’Toplama Ekip İle Geldiler, Barbarca Saldırdılar’’

 

İl dışından topla getirilen ekip ile yerli vatandaşa saldırıldığını ve  koruma ekibiyle galiz küfürler yağdırıldığını kaydeden Alim açıklamasında; ‘’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bebek katili Netanyahu’yu -ne hikmetse Rize ziyaretinden 2 gün önce- aynı kefeye koyacaksınız. Buna demokratik tepki gösteren hemşerilerimize il dışından getirdiğiniz kişiler ve koruma ekibiyle galiz küfürler yağdırıp, barbarca saldıracaksınız. Sonra da Rizeli hemşerilerimize çapulcu diyeceksiniz. Kimlerin kimleri nerelerden toplayıp getirdiği görüntülerde çok net görülüyor! Olmadı sayın başkan, hiç olmadı! Bir bayan nezaketine hiç yakışmadı. Hemşerilerimizden özür dilemeni bekliyoruz.’’ İfadelerine yer verdi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Başkan, Özyanık’ın, Hemşerilerimizden, Özür, Dilemesini, Bekliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı