Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 09:10
 
Başkan Kasap’tan Mevlid Kandili Mesajı
Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kasap mesajında şu ifadeleri kullandı.
TEBRİK-KUTLAMA-ZİYARET Haberi
Başkan Kasap’tan Mevlid Kandili Mesajı

“Bilindiği üzere, kâinata rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesini idrak etmekteyiz. Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan bu kutlu doğum, hiç şüphe yok ki insanlık tarihinin en önemli olaylarından biridir.

 

Böylesine önemli günler manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza vesile olan, duygu birliğinin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın hat safhaya çıktığı müstesna zaman dilimleridir.

 

Bizleri o mübarek ve yüce Peygamber’e ümmet olma şerefine ulaştırdığı için Allah’a ne kadar hamd etsek azdır. Bu gece edilecek duaların, kılınacak namazların, akıtılacak gözyaşlarının; ülkemiz, milletimiz,  tüm İslâm âlemi ve insanlığın huzuruna vesile olmasını niyaz ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı gecenin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne katkı sağlamasını diliyor, başta Rizeli hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam âleminin mübarek Mevlid Kandili’ni en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Rabbim aramızdaki muhabbeti, dostluğu, barışı ebediyen muhafaza eylesin. "

Kaynak: Editör: Admin
Etiketler: Başkan, Kasap’tan, Mevlid, Kandili, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı