Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 17:20
 
Bakan Pakdemirli Çaykur Tirebolu Çay Fabrikasını Ziyaret Etti
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Çaykur Tirebolu Çay Fabrikası ile Çaykur Tirebolu Çay Satış Mağazasını ziyaret etti.
Karadeniz Haberi
Bakan Pakdemirli Çaykur Tirebolu Çay Fabrikasını Ziyaret Etti

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Giresun'da meydana gelen sel felaketinin izlerinin silinmesi kapsamında bölgedeki çalışmaları yerinde izledi.

 

Dün sabah saatlerinde Giresun il merkezinde TMO 2020 yılı fındık alım törenine katılan Bakan Pakdemirli, ardından Giresun'da meydana gelen sel felaketinin izlerinin silinmesi kapsamında bölgedeki çalışmalarını sürdürdü. Bakan Pakdemirli, selden zarar gören Espiye ilçesi Soğukpınar beldesinde incelemelerde bulundu.

 

Bölgede yaptığı incelemeler esnasında Çaykur Tirebolu Fabrikasına uğrayan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, burada Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim tarafından karşılandı.

 

81 ilde 81 satış mağazası projesi kapsamında ikici olarak Tirebolu’da açılan Çaykur Çay Satış Mağazasını gezen Bakan Pakdemirli, Genel Müdür Vekili Alim’den bilgi aldı.

 

Projenin çok önemli ve yerinde bir proje olduğu belirten Bakan Pakdemirli, kendisine ikram edilen Çaykur çay çeşitlerinden tattı.

 

“Giresunlu çay üreticimizin bin bir emekle, alın teriyle ürettiği çay, Tirebolu'daki ÇAYKUR fabrikamızda değerleniyor” ifadesinde bulunan Bakan Pakdemirli, kendisine çay ikram eden mağaza görevlisine iyi çay demleme konusunda bilgi verdi.

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Bakan, Pakdemirli, Çaykur, Tirebolu, Çay, Fabrikasını, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı