Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 09:56
 
Avcı; Özel Sektör Suistimal Ederse Bizzat Takipçisi Olacağım
AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı Katıldığı Yerel Bir Televizyon Programında Çay ve Çaykur'a Dair Önemli Açıklamalarda Bulundu.
RİZE HABERLERİ Haberi
Avcı; Özel Sektör Suistimal Ederse Bizzat Takipçisi Olacağım

Katıldığı bir televizyon programında Çay ve Çaykur'a dair önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, özel sektör çay fabrika sahiplerinin talebinin 2 yıldır zam yapılmayan kuru çay fiyatlarında iyileştirmeye gidilmesi olduğunu belirterek;

 

''Özel sektör yaş çay alım fiyatlarını belirlerken önümüze iki yıldır zam yapılmayan kuru çay fiyatlarını koyuyordu. Biz elimizi taşın altına koyduk ve iki ay içerisinde kuru çaya yüzde 30 zam yapıldı. Bu saatten sonra müstahsilimizi mağdur etmeye çalışan, bu süreci suistimal eden özel sektör sahipleri bilsinlerki bizzat takipçisi olacağım, gözüm kulağım üzerlerinde olacak'' şeklinde de konuştu.

 

''Randevulu Sistem İle Beraber Çay Aile Tarımı Vizyonuna Geri Dönmüştür''

 

Çaykur'un önceki yıllarda uyguladığı alım politikası ile müstahsilin haftanın bir gününde toplu şekilde çay vermek için Gürcü işçilere başvurarak çayı topladığını, bu durumun çaydaki kaliteyi düşürdüğünü ve çayı aile tarımı olmaktan çıkarttığını belirterek sözlerine şöyle devam etti; ''Şuanda Çaykur Haftada 3 sefer randevulu şekilde çay alımı yapıyor. Bu şekilde müstahsilimiz kendi çayını kendisi toplayarak verbiliyor ve alınan çayda da kalite artıyor''

 

''Mevsimlik İşçilerin En Büyük Talebini Yerine Getirdik''

 

Çaykur mevsimlik işçilerinin çalışma günlerine de değinen Avcı; ''Çaykur mevsimlik işçilerinin bizden en büyük talebi çalışma gün sayısını 180 güne sabitlememizdi. Bu taleplerini yerine getirdik ve şuan da Çaykur mevsimlik işçilerimiz 180 gün ile sabitlendi.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Avcı;, Özel, Sektör, Suistimal, Ederse, Bizzat, Takipçisi, Olacağım,
Yorumlar
Haber Yazılımı