Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 13:00
 
AK Parti Rize İl Gençlik Kollarında Mevcut Başkan Kadir Ali Çelik Yeniden Seçildi
AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresinde mevcut Başkan Kadir Ali Çelik yeniden başkanlığa seçildi.
Rize Haberleri Haberi
AK Parti Rize İl Gençlik Kollarında Mevcut Başkan Kadir Ali Çelik Yeniden Seçildi

Yenişehir kapalı spor salonunda gerçekleştirilen AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresinde Kadir Ali Çelik tek liste ile girdiği seçimde yeniden İl Gençlik kolu başkanlığına seçildi.

 

Kongreye AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Gençlik Kolları  MKYK üyeleri Kübra Yüceer, Halil İbrahim Alegöz, Ertuğrul Yılmaz, Mert Levent Kanlı, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

 

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından başkanlık divanı seçimi yapıldı. Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu okundu ve oylandı.

 

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Kadir Ali Çelik, AK Parti Gençliğinin her yerde olduğunu belirterek, “İnsanın yaradılışıyla başlayan namütenahi yürüyüşümüz tüm kararlılığıyla süratle sürmektedir. Derin medeniyet köklerine bağlı, şuurlu, dünü bugünden ayırt edebilen, Anadolu ahlakıyla yetişmiş gençlerin çatısı olan Ak Parti Gençlik Kolları her yerde olduğu gibi Rize’de de vazifelerini yerine getirmektedir. Bundan üç gün önce Sayın Cumhurbaşkanımız tam burada bu salonda mesajlarını verdi. Hepimiz buradaydık ve o anlara canlı şahit olduk. Cumhurbaşkanımıza evinde olduğunu, bu şehrin O’nun ve partimizin kalesi olduğunu coşkumuzla bir kez daha haykırdık.”  dedi.

 

AK Parti’nin gençliği bambaşka yarınlara hazırladığını belirten Çelik, “Bundan çok kısa zaman önce her şeyin ehven-i şer’ine razı olan bir gençliği çok daha büyük hayaller kurma ve o hayalleri gerçekleştirme imkanına kavuşturdu. Haddizatında bizler başarmayı, feda etmeyi, adaleti, muvaffak olmayı geçmişimizden öğrendik. İl teşkilatımızın üye rekorları ve birinciliklerine bizde uzun yıllardır muhafaza ettiğimiz üye oranındaki birinciliğimizle destek olmaya çalıştık. Bu doğrultuda görevde geçirdiğimiz 3 yıl 2 aylık süreçte sorumlusu olduğumuz görevlerimizi büyük bir gayretle yerine getirmenin mücadelesini verdik. Bu süreçte ilde ve ilçelerde, üniversite ve liselerde davamız için mücadele veren tüm kardeşlerime sonsuz teşekkür ederim. Çalışma arkadaşlarımızdan ahirete irtihal etmiş olan Muhammet Selman Çelik kardeşimiz başta olmak üzere tüm vefat eden teşkilat mensuplarımıza tekraren Allah’tan rahmet dilerim.” dedi.

 

Kongrede konuşan İl Başkanı İshak Alim, “Cumhurbaşkanımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz 7. Olağan İl Kongremizde gençlik kollarımızın heyecanı kongremize ayrı bir değer kattı. Bu anlamda gençlik kollarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Kongrelerimiz bizim bayrak yarışımız. Duraksama değil yeni  bir başlangıçtır ve bu başlangıçta yeni isimlerin aramıza katılarak halkayı büyütmemizdir.” dedi.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: AK, Parti, Rize, İl, Gençlik, Kollarında, Mevcut, Başkan, Kadir, Ali, Çelik, Yeniden, Seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı