Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 21:18
 
AK Parti Rize İl Başkanı Alim’den Muhtarlar Günü Mesajı
AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
TEBRİK-KUTLAMA-ZİYARET Haberi
AK Parti Rize İl Başkanı Alim’den Muhtarlar Günü Mesajı

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, muhtarların toplumumuzda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel taşlarından büyük bir teşkilat olduğunu kaydederek, “Muhtarlık idaresi demokrasinin yereldeki en köklü örneğini temsil etmektedir.” dedi.

 

Mesajında, muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlayan Alim, “Mahalle ve Köylerdeki vatandaşların devlet kurumlarıyla olan ilişkisinde önemli bir köprü görevi üstlenen Muhtarlarımız, diğer yandan da kamu bürokrasisinin en önemli çözüm ortağı olmaktadır. Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Muhtarlarımız hizmet görevlerinin yanı sıra vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın her alanında önemli bir sosyal görevi de üstlenmişlerdir.

 

AK Parti olarak, Muhtarlarımıza gereken önem ve değeri vererek, merkezi idare ile koordinasyonu, ülkemizin ve şehrimizin her önemli meselesinde söz sahibi olmaları gibi pek çok adım attık. Muhtarlık müessesesinin varlık ve önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, özellikle muhtarlarımıza ayrı bir önem vererek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin kapılarını onlara sonuna kadar açmış onların sorun, talep ve isteklerini dinlemiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta ilimizin Muhtarları olmak üzere tüm muhtarların muhtarlar gününü kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: AK, Parti, Rize, İl, Başkanı, Alim’den, Muhtarlar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı