Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 16:08
 
AK Parti Rize İl Başkanı Alim’den 19 Mayıs Mesajı
AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Tebrik-Kutlama-Ziyaret Haberi
AK Parti Rize İl Başkanı Alim’den 19 Mayıs Mesajı

İl Başkanı Alim mesaj da şu ifadelere yer verdi; “Aziz milletimiz, hürriyet ve istikbalimize göz diken düşmanlara karşı, 101 yıl önce büyük bir mücadele başlatmıştır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla birlikte milli mücadelemizin ilk adımı atılmıştır.

 

19 Mayıs bu milletin diriliş ateşini yaktığı, işgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp attığı, milli birlik ve dayanışma ruhunu uyandığı kurtuluş savaşının ilk kıvılcımıdır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'dan başlatılan mücadele, Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşu ile neticelenmiştir. Zafere inanmış bir milletin her türlü yokluğa göğüs gererek neleri başarabileceği bütün dünyaya göstermiştir.

 

Şüphesiz hedefine ulaşan istiklâl ve istikbal mücadelesinin bugünkü varisleri gençlerimizdir. Bağımsızlık mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize verilen öneminde bir göstergesidir. Vatan, bayrak sevgisi ile yetişen gençlerimiz, ecdadından devraldıkları mirası, aklın ve bilginin rehberliğinde büyük bir gurur ve fedakârlık duygusuyla yarınlara taşıyacaklardır.

 

Bugünle yarın arasındaki köprü olan gençliğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır. Dünyadaki gelişme yarışında ülkemizin en büyük güvencesi olan gençlerimizi, ne kadar eğitimli, ne kadar donanımlı, ne kadar milli ve manevi değerlerine bağlı birer birey olarak yetiştirebilirsek, geleceğimiz de bir o kadar emin ellerde olacaktır. Bu anlamda AK Parti İktidarları dönenimde genlik ve spor alanında devasa yatırımlar yapılmış ve yapılmaya da devam etmektedir. Genç nesillerimizin dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için devletimiz, her türlü imkanı ve kaynağı seferber etmektedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna aziz canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım.”dedi

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: AK, Parti, Rize, İl, Başkanı, Alim’den, 19, Mayıs, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı