Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 21:35
 
Ak Parti Güneysu’da Mehmet Akif Karslı Güven Tazeledi
AK Parti’de “İnandığın Yolda Yürü ”sloganıyla 7. Olağan kongreler başladı. Bugün yapılan Güneysu 7. Olağan Kongre’sinde mevcut başkan Mehmet Akif Karslı yeniden başkanlığa seçildi.
Siyaset Haberi
Ak Parti Güneysu’da Mehmet Akif Karslı Güven Tazeledi

Güneysu Ahmet Erdoğan İmam hatip lisesi konferans salonunda yapılan AK Parti Güneysu 7. olağan Kongre’sinde mevcut başkan Mehmet Akif Karslı tek liste ile girdiği seçimi kazanarak yeniden başkan seçildi. AK Parti Güneysu İlçesi Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu: Mehmet Akif Karslı, Mustafa Hanedar, Seyfullah Demirkan, Musa Kalender, Zeynep Erkan, Mustafa Bostan, Cavit Ak, Şeref Çelik, Gökhan Yıldız, Halil Köse, Maksude Topçu, Osman Azaklı, Bilal Aslan, Abdulsamet Kayış, Büşra Kandemir.

 

Yoğun katılımla gerçekleştirilen kongreye AK Parti Genel Merkez Teşkilat başkan yardımcısı Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, İl başkanı İshak Alim, Genel merkez koordinatör milletvekili Polat Türkmen, Güneysu Belediye başkanı Rıfat Özer, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

 

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından başkanlık divanı seçimi yapıldı.  Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir-gider hesap raporu okundu ve raporlar ayrı ayrı oylandı.

 

Açılış ve divanın kurulmasıyla başlayan kongre, mevcut başkan ve aday Mehmet Akif Karslı’nın konuşmasıyla devam etti. Karslı’nın ardından belediye başkanı Rıfat özer konuşma yaptı.

 

 

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim kongrede yaptığı konuşmada , “ Özellikle içinde bulunduğumuz son günlerde yaşanan olaylar ve ülkemizin içerisinde adeta kaos ortamı oluşturulmaya çalışılması gözlerimizden kaçmamaktadır. Topraklarımızı korumak adına verdiğimiz ciddi mücadele içerisinde milletin meclisine kadar sızabilmiş mihrakların artık kendilerini gizlemeden sadece iktidara değil millete de muhalefet ettiğini görmekteyiz.

 

Değerli hazirûn, işte tam bu noktada, Sayın Cumhurbaşkanımızın ilçesinden, ilçe kongremizden, hınca hınç dolu, heyecan dolu bu salondan dosta güven düşmana korku salacak mesajı teşkilatımız vesilesiyle veriyoruz. Açık yüreklilikle, cesaret ve erdemle hem duygularımızla hem de akıldan kopmadan biz buradayız, milletin adamının yanındayız diyoruz. Sandık yönetim kurulumuzdan, mahalle ve köy teşkilatlarımıza, ilçe yönetimlerimizden, il yönetimlerimize, kadın kollarımızdan, gençlik kollarımıza, yerel yönetimlerimize dimdik ve sapasağlam bir şekilde liderimizin yanındayız. Buradan özellikle Cumhurbaşkanımıza yakışır bir teşkilat ile her zaman bütün parametrelerde zirvede olan Güneysu ilçe teşkilatımıza teşekkür etmek istiyorum. Eğer liderimizi güçlü kılmak istiyorsak, davamızı güçlü kılmak istiyorsak bulunduğumuz sorumluluk içerisinde sağımıza solumuza bakmadan bütün fedakârlıkları göstererek dava bilinciyle hareket etmek durumundayız. İşte Rize teşkilatı olarak bizler ve bugün özelinde Güneysu teşkilatımızla bu bilinç içerisindeyiz ve bunun meyvelerini hem teşkilatçılık parametrelerinde hem de seçimlerde almaktayız. Cumhurbaşkanımızın ili ve ilçesine de bu yakışır.

 

Değerli teşkilat mensuplarımız, kıymetli misafirler, yereldeki güçlü ve yetenekli teşkilat yapılarımız çok değerli genel merkez teşkilatımızın konsolidasyonuyla beraber temayüz etmekte ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir siyasi parti veya organizasyona nasip olmamış başarılara imza atmaktadır. Bizler yerelde, az önce de bahsettiğim irade ile çalışmanın gayretindeyiz. Güçlü bir teşkilat yapısının yerelden tecessüm ettiğinin bilincindeyiz. Mazlumların umudu liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı daha güçlü kılmak için sorumluluklarımızı en yüksek gayretle yerine getirmek zorundayız. Kıymetli genel başkan yardımcım teşkilat başkanım, değerli teşkilat mensubu kardeşlerim, malumunuz aramızda çok kıymetli başkanlarımız bulunmakta, bu güzel günde hep beraber olmanın bahtiyarlığını yaşamaktayız, bu vesileyle sözlerimi de uzatmak istemiyorum, kongremizin ilçemize, ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. “ dedi.

 

 

AK Parti Genel Merkez Teşkilat başkan yardımcısı Rize Milletvekili Muhammed Avcı ise kongredeki konuşmasında şunları söyledi, “ Yatırımlarımızı yoğun bir hızla takip etmeye devam ediyoruz. Rize tarihindeki en ahenkli ve uyumlu dönemi yaşamaktayız.  Bu da yatırım olarak bizi çok güçlü bir noktaya taşıyor.  Ülkemiz son 2 yıldır ekonomik olarak zor bir süreçten geçiyor. Savaşların içinde bir bölgede ülkemizi muhafaza etmeye devam ediyoruz. Bu ekonomik koşullara rağmen yine de devasa yatırımlara imza atmaya devam ediyoruz.  Bir buçuk katrilyona mal olacak. Karadeniz’in hatta Türkiye’nin en önemli lojistik üstlerinden bir tanesi olacak İyidere lojistik merkezimizi bu yıl içinde ihale etmiş olacağız. Bunun gibi birçok önemli projeyi hayata geçirdik geçiriyoruz da.  Yatırımlar noktasında yaşadığımız hiçbir problem yok. Buda içinde bulunmuş olduğumuz teşkilatın oluşturduğu ahenk sayesinde gerçekleşen bir şeydir.

 

Son günlerde önemli olaylar yaşıyoruz. Partimizin ve genel başkanımızın üzerine inanılmaz derecede iftira kampanyalarının başlatıldığını ve özellikle yerel seçimlerin milat kabul edildiğini, son bir iki aylık zaman dilimi içinde ise özellikle ana muhalefet partisinin adına muhalefet diyemeyeceğimiz bir tarzla birlikte yürüttüğü bir kampanya var. Maalesef Türkiye’nin ana muhalefet partisi Türkiye’ye muhalif bir parti pozisyon almış durumda. Ordu Suriye’de savaş halindeyken ‘Suriye’de ne işimiz var. Biz niye şehit veriyoruz?’ diyorlar. İçerde terör örgütleriyle mücadele ederken ‘bunlarla niye mücadele ediyorsunuz? Bunlar terörist değil’ diyorlar. Türkiye’nin güneyinde bir terör devleti kurulmaya çalışılıyor, ana muhalefet partisinin genel başkanına soruluyor ‘Ben onlara teröristtir diyemem’ diyor. Güney doğunun altını üstüne getirerek hendek kazanlara ‘hendek kazan arkadaşlar’  deniliyor. MİT’in devlet adına yürütmüş olduğu bütün çalışmaları ifşa ve deşifre etmek üzere görevlendirilmiş basın mensuplarını yine basın özgürlüğü adına sözüm ona korumaya çalışıyorlar. Bunun gibi gergin bir siyasi atmosferde ülke gündemini yönetmeye çalışıyoruz.

 

Allaha hamdolsun gemimizin kaptanı son derece tecrübeli. Eğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmasa bugün Türkiye Cumhuriyetinin birliğini bütünlüğünü muhafaza edemeyecek hale gelmiştik. Çünkü Türkiye’nin birliğini bütünlüğünü düşünemeyen ana muhalefet partisiyle karşı karşıyayız. “ dedi

 

 

Rize milletvekili Osman Aşkın Bak  Kongre’de yaptığı konuşmada, “ Rize milletvekilleri olarak teşkilatımızla gurur duyuyoruz. Yoğun bir şekilde dış politikayla ilgili toplantılara katılıyoruz. Bu coğrafyada olmak, bu coğrafyada ayakta kalabilmek çok önemli. Bunun içinde güçlü bir lidere ihtiyacınız var.  Etrafımızdaki oyun çok büyük. Türk silahları kuvvetlerimiz, polisimiz askerimiz hem terörle mücadele de hem de sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör devletini engellemede büyük başarı elde etmiştir. Bu başarı bazılarını rahatsız ediyor. Orada kurulmaya çalışılan terör devletini ordumuz Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve en son Bahar Kalkanı operasyonuyla engellenmiştir. Orda gördünüz, rejim unsurlarının silahlarının nasıl yok edildiğini, hava savunması olmasına rağmen insansız hava araçlarımızın nasıl bilgiler aktardığını, insansız hava araçlarımızın rejim unsurlarını nasıl yok ettiğini, sahada ve masada nasıl güçlü olunduğunu, savunma sanayisine yaptığımız yatırımların ne kadar önemli olduğunu ve bağımsızlığımızı ne kadar etkilediğini hep beraber gördük. Yoksa eski dönemlerdeki gibi o bize silah versin. Bundan izin alalım. Dronlar uçsun İsrail bize şunu versin. Bize yedek parça versin. Bunların hiç birini söylemedik. Ne yaptık? Başkomutanımızın talimatıyla operasyonsa oparesyon. Sahadaysa sahada. Mücadele ise mücadele. İşte bu güçlü Türkiye’nin ayak sesleri. Gelecekte de daha güçlü olacağız. Ama bunların başlangıcı birlik olmaktır. Bunları hazmedemiyorlar.  Daha önceleri silahları onlar satardı. Onlar ne derse o olurdu. Hükümeti onlar kurardı. Ama onlar eskidendi. Çünkü bu toprakların çocuğu Recep Tayyip Erdoğan var. Onunla beraber yürüyen AK Parti var. Milleti var.

 

Ana muhalefetin yaptığı bir plan var. Çeşitli manevralar yapmaya çalışıyorlar. Geçen gün daha önce kiralık olarak başka bir partiye gitmiş boynu bükük milletvekilini, askeri tabirle mayınları temizlemek için kullanılan mayın eşeğini sahaya sürdüler.  O mayın eşeği bir şeyler söyledi. Zavallılar.  Millete bunları yutturamazsınız her kim ki bu ülkeye ihanet ederse bu ülke onları affetmez. “ dedi

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Ak, Parti, Güneysu’da, Mehmet, Akif, Karslı, Güven, Tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı