Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 13:24
 
AK Parti’de Tüm İlçelerin Kongre Tarihleri Belli Oldu
AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Tüm İlçelerin Kongre Tarihinin Belli Olduğunu Belirterek Kongre Tarihleriyle İlgili Açıklamalarda Bulundu.
Siyaset Haberi
AK Parti’de Tüm İlçelerin Kongre Tarihleri Belli Oldu

 AK Parti’de tüm ilçe kongre tarihleri belli oldu. Geçtiğimiz hafta düzenlen basın toplantısında İl Başkanı İshak Alim 7.  Olağan Kongre sürecinde kongre tarihi belli olan 5 ilçeyi açıklamıştı. İl Başkanı Alim geri kalan ilçelerin de kongre tarihlerinin belli olduğunu belirterek kongre tarihlerini açıkladı.

 

İl Başkanı Alim yaptığı açıklamada, “Daha önce de belirttiğimiz gibi ilk ilçe kongremiz 7 Mart’ta Güneysu’yla başlıyor. 8 Mart’ta Çamlıhemşin, 20 Mart’ta İkizdere, 21 Mart’ta ise Kalkandere ve İyidere ilçe kongrelerimizin yapılacağını duyurmuştuk. Geri kalan ilçelerimizin ise kongre takvimi şu şekilde oluştu; 22 Mart Hemşin, 11 Nisan Ardeşen ve Fındıklı, 12 Nisan Derepazarı ve Çayeli, 18 Nisan’da Pazar İlçemiz ve 19 Nisan’da ise Merkez İlçe Kongremizle ilçe kongrelerimizi tamamlamış olacağız. Süreç içerisinde Kadın Kolu ve Gençlik Kolu Kongrelerimizi de tamamlayıp İl Kongremize hazır hale geleceğiz.” dedi.

 

İl Başkanı Alim AK Parti’de Kongrelerin bir yenilenme ve tazelenme dönemi olduğunu belirterek, “Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de hiçbir ayrılığa ve kırgınlığa mahal vermeden kongrelerimizi bir şölen havası içerisinde icra edeceğiz. Birliğimizin ve beraberliğimizin pekiştiği kongrelerimizin, birleşmenin ve güçlenmenin vesilesi olduğunu görmekteyiz. Eskisiyle yenisiyle hiç kimseyi dışarda bırakmadan bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımızla el ele vererek çok güçlü bir AK Parti teşkilatı ortaya koyabilmenin gayreti içindeyiz. “ dedi.

 

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: AK, Parti’de, Tüm, İlçelerin, Kongre, Tarihleri, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı